W jakich przypadkach udać się na leczenie endodontyczne pod mikroskopem?

Leczenie endodontyczne, czyli inaczej kanałowe, jest konieczne w sytuacji, gdy ma miejsce nieodwracalne zapalenie miazgi zębowej. W przypadku, gdy problem jest bardziej skomplikowany, wykorzystuje się metodę leczenia kanałowego pod mikroskopem. Kiedy dokładnie jest to niezbędne oraz jakie są zalety takiej techniki?

Na czym polega leczenie endodontyczne pod mikroskopem?

Kanałowe leczenie zębów pod mikroskopem polega na użyciu urządzenia, które pozwala na kilkukrotne powiększenie obrazu zęba. Dzięki temu stomatolog ma możliwość bardziej dokładnego obejrzenia korzeni oraz kanałów korzeniowych i tym samym jeszcze bardziej precyzyjnie i skuteczniejsze leczenie.

Jakie są wskazania do użycia mikroskopu operacyjnego?

Wskazań jest kilka, a jednym z nich jest posiadanie przez pacjenta zębów o nietypowym kształcie. Innym równie ważnym zaleceniem są wąskie, zakrzywione lub rozgałęzione korzenia zęba. W tych przypadkach mikroskop endodontyczny pozwalają na zlokalizowanie wszystkich uszkodzeń i dokładniejsze poznanie komory zębowej.

Jakie są zalety leczenia endodontyczego?

Używanie mikroskopu w przypadku takiego leczenia to naprawdę nowoczesna metoda, która także pacjentowi gwarantuje oszczędności czasu i pieniędzy. Przede wszystkim zmniejsza się ryzyko błędów podczas zabiegów z zakresu endodoncji, co gwarantuje szybkie i prawidłowe wyleczenie. Co istotne dla samych pacjentów, taka metoda nie wiąże się też z dodatkowymi niedogodnościami, bowiem podczas zabiegu pozostaje się w wygodnej pozycji leżącej.

Oczywiście dostrzeżenie wszystkich zalet będzie możliwe tylko w przypadku korzystania z usług gabinetów stomatologicznych wyspecjalizowanych w świadczeniu tego typu usług. Wynika to z faktu, że samo używanie mikroskopu endodontycznego również wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia.

Dodatkowo warto pamiętać, że po takim leczeniu, wciąż konieczna jest kontrola zarówno kliniczna, jak i radiologiczna zęba.

Dzięki mikroskopom endodontycznym, leczenie kanałowe zębów stało się jeszcze bardziej skuteczne. Z takiego urządzenia korzystamy również w naszym gabinecie.

Wróć na bloga