Jak przebiega ekstrakcja ósemek?

Jak przebiega zabieg usunięcia ósemki?

Ósemki usuwane są przez chirurgów stomatologicznych, ze względu na ich mocne i głębokie zakorzenienie. Dlatego też zabieg ekstrakcji zębów mądrości przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa od 30 minut do około godziny, w trakcie której nie tylko zostaje usunięty ząb, lecz również zaopatrzony zostaje zębodół, powstały po usunięciu zęba.Po chirurgicznym usunięciu rana jest najczęściej zaszywana. Szwy są usuwane zwykle po siedmiu dniach. Czasami, w szczególnych przypadkach, szwy pozostawiane są na dłuższy czas, np. do dziesięciu czy czternastu dni.

Jak postępować po zabiegu wyrwania ósemki?

Zabieg usuwania ósemek, ze względu na ich położenie oraz silne zakorzenienie w jamie ustanej, jest zabiegiem trudnym dla pacjenta. Niemniej ważne niż sam zabieg będzie jednak prawidłowe postępowanie po nim i stosowanie się do zaleceń lekarza. Aby rana zagoiła się prawidłowo, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza odnośnie spożywanych posiłków i przestrzegać zakazu stosowania używek w pierwszych dniach po przeprowadzonym zabiegu oraz należytego dbania o ranę pozabiegową. Wskazane jest również stosowanie środków przeciwbólowych po ustąpieniu znieczulenia.
Nasz doświadczony chirurg stomatolog, korzystając z nowoczesnych technik i materiałów przeprowadzi zabieg wyrwania ósemki w sposób jak najbardziej komfortowy dla pacjenta. Przed zabiegiem przedstawia plan leczenia oraz jego spodziewane efekty, dzięki czemu pacjent poczuje się bezpiecznie i spokojnie.
Wróć na bloga