Implanty zębowe w Lublinie

Implanty zębowe Lublin

Implanty zębowe to opcja leczenia protetycznego dla osób z brakami zębowymi. Implanty mogą być wykorzystane do odbudowy pojedynczych zębów lub jako podstawy większych rekonstrukcji – mostów lub protez zatrzaskowych.

Jeśli cierpisz z powodu braków zębowych, chcesz znowu pochwalić się pięknym uśmiechem, skorzystaj z leczenia implantologicznego w centrum stomatologicznym City Dent w Lublinie. Doświadczony protetyk stomatologiczny zaproponuje komfortowe i nowoczesne rozwiązania po usunięciu zęba lub utracie pełnego uzębienia.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to trwałe rozwiązanie problemu brakujących zębów, alternatywa dla tradycyjnych mostów czy protez. Implanty to śruby, które chirurgicznie umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy, aby zastępowały korzeń zęba. Po zintegrowaniu implantu z kością na implancie można zamocować koronę, most lub protezę. Pacjenci, którzy zdecydowali się na wstawienie implantu, chwalą komfort tego rozwiązania porównywalny z własnym uzębieniem.

Implanty zębów nie wymagają szlifowania sąsiednich zębów tak jak przy tradycyjnym mostowaniu. Pomagają również w utrzymaniu zdrowej struktury kości szczęki, zapobiegając jej zanikowi, który często występuje po utracie naturalnych zębów. Implanty zębów przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnych kontrolach stomatologicznych mogą służyć pacjentowi przez wiele lat, a nawet przez całe życie.

Proces leczenia za pomocą implantów zębów wymaga dokładnej diagnostyki, planowania i ścisłej współpracy między pacjentem a zespołem specjalistów, w tym chirurga implantologa i protetyka. Mimo że leczenie implantologiczne jest uważane za jedno z najlepszych dostępnych rozwiązań dla osób z brakującymi zębami, nie każdy pacjent jest dobrym kandydatem do tego typu terapii. Kandydaci biorący udział w leczeniu implantologicznym powinni mieć wystarczającą ilość zdrowej kości w szczęce lub żuchwie i nie mogą cierpień na przypadłości, które wpływają negatywnie na proces gojenia.

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne ma na celu odtworzenie brakujących zębów poprzez wszczepienie implantów – sztucznych korzeni zębowych w kość szczęki lub żuchwy. Implanty zastępują tradycyjne ruchome protezy i mosty, których noszenie bywa uciążliwe i mniej komfortowe.

Proces leczenia rozpoczyna konsultacja implantologiczna i ocena stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta. Na tym etapie warto zdecydować się na prześwietlenie zębów, aby stomatolog mógł ocenić ilość i jakość kości.

Jeśli pacjent jest dobrym kandydatem do leczenia implantologicznego, przystępuje się do etapu chirurgicznego, który polega na wszczepieniu implantu w wywierconym otworze w kości. Następnie następuje okres gojenia, podczas którego implant zrasta się z kością, co może trwać do kilku miesięcy.

Po zakończeniu gojenia na implancie umieszczana jest specjalna nakładka (łącznik) służąca jako podstawa dla przyszłego uzupełnienia protetycznego – może to być korona, most lub proteza. Ostatnim etapem leczenia jest wykonanie i zamocowanie trwałego uzupełnienia, które jest dopasowane kolorystycznie i kształtem do naturalnych zębów pacjenta.

Leczenie implantologiczne jest uznawane za jedno z najtrwalszych i estetycznych rozwiązań w przypadku braku jednego lub większej liczby zębów. Leczenie implantami jest możliwe i często zalecane w przypadku całkowitego bezzębia.

Czy wszczepienie implantów boli?

Procedura wszczepienia implantów zębowych jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci zwykle nie odczuwają bólu w trakcie implantacji, mogą jednak odczuwać dyskomfort lub niewielki ból, gdy znieczulenie przestaje działać. Wielu pacjentów porównuje to uczucie do dolegliwości po ekstrakcji zęba. Aby zaradzić tym objawom, stomatolog może zalecić stosowanie środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty lub przepisać leki przeciwbólowe, które złagodzą wszelkie niedogodności w pierwszych dniach po zabiegu.

Warto podkreślić, że odczucia po wszczepieniu implantów mogą się różnić w zależności od tolerancji pacjenta na ból, złożoności procedury oraz ilości wszczepionych implantów. Większość pacjentów zgłasza, że dyskomfort po zabiegu jest mniejszy niż się spodziewali i szybko mogą wrócić do codziennych rytuałów.

Proces gojenia po wszczepieniu implantów

Gojenie po wszczepieniu implantów zębowych nierzadko decyduje o sukcesie całej procedury implantologicznej. Proces ten zwykle trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Tuż po zabiegu i przez pierwsze dni po wszczepieniu implantu pacjenci zauważają obrzęk, niewielkie krwawienie oraz mogą odczuwać dyskomfort w miejscu zabiegu. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg. Lekarz zaleci odpowiednie środki przeciwbólowe i antybiotyki, aby zminimalizować dyskomfort i zapobiec infekcjom.

W trakcie integracji implantu z kością pacjenci powinni przestrzegać zaleceń dotyczących diety (unikanie twardych pokarmów), higieny jamy ustnej oraz unikać palenia tytoniu. Po zakończeniu procesu integracji i potwierdzeniu przez dentystę stabilności implantu następuje etap odbudowy protetycznej.

Po przywróceniu funkcji zębów ważna jest regularna kontrola i profesjonalne czyszczenie implantów oraz przylegających tkanek. Odpowiednia pielęgnacja i przestrzeganie zaleceń pozabiegowych są niezwykle ważne, by leczenie zakończyło się sukcesem i zapewnia komfort psychiczny – daje pewność, że leczenie przyniosło oczekiwane skutki.

Zalety implantów zębowych - podsumowanie

Implant zębowy to niewielka śruba tytanowa lub ceramiczna wszczepiana w kość żuchwy albo szczęki. Zadaniem jego jest zastąpienie korzenia utraconego zęba. Na nim z kolei montuje się koronę (czyli widoczny fragment), dopasowaną do reszty uzębienia.

Implanty to innowacyjne rozwiązania, które mają szereg zalet – m.in.:

  • bezpieczeństwo – zmniejszają ryzyko uszkodzenia sąsiednich zębów oraz nie wymagają ich dodatkowego szlifowania,

  • biozgodność – wykonane są z obojętnego dla organizmu materiału, który z łatwością zrasta się z kością,

  • estetyka – implanty świetnie wkomponowują się w uzębienie, co więcej – są praktycznie nieodróżnialne od naturalnych zębów.

Leczenie implantologiczne w City Dent w Lublinie

Jeśli rozważasz leczenie implantologiczne i poszukujesz rozwiązania, które pozwoli Ci cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, nie zwlekaj. Umów się na konsultację do stomatologa zakładającego implanty zębowe w Lublinie, w przychodni City Dent. Nie pozwól, by braki w uzębieniu pogarszały Twoje samopoczucie. Pamiętaj też, że profilaktyka to najlepsza droga do tego, by implanty zębowe nie były potrzebne, a usuwanie zębów powinno być rozwiązaniem ostatecznym.

Leczenie implantologiczne oferowane przez City Dent w Lublinie to możliwość skorzystania z najnowocześniejszych technologii oraz wieloletniego doświadczenia naszych specjalistów. Zapewniamy, że implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie w przypadku wielu naszych pacjentów, którzy z różnych powodów utracili naturalne zęby.