Zalecenia po zabiegu higienizacji

 

  1. Nie należy pić i jeść przez 2 godziny po zabiegu.
  2. Przez 24 godziny należy stosować „białą dietę”, czyli unikać barwiących pokarmów (buraki, jagody), napojów (kawa, czarna herbata, coca-cola) oraz kwaśnych produktów spożywczych.
  3. Po zabiegu dziąsła mogą być podrażnione. Krwawienie dziąseł i nadwrażliwość zębów jest normalnym objawem. Z nadwrażliwością można sobie poradzić używając tradycyjnych past na nadwrażliwość typu Sensodyne, Elmex sensitive.
  4. Przez kilka dni mogą wystąpić dolegliwości bólowe przy jedzeniu i piciu. Wtedy należy zastosować płukankę leczniczą/ dezynfekującą np. Eludril.
  5. Po zabiegu higienizacji czyli profesjonalnegoczyszczenia zębów z kamienia i osadów należy wymienić szczoteczkę na nową.
  6. Skaling profilaktycznie wykonujemy co pół roku, a w przypadku chorób przyzębia częściej w zależności od potrzeby co 2-3 miesiące.
  7. Dokładnie, 3x dziennie należy myć zęby i dziąsła odpowiednią szczoteczką.
  8. 1x dziennie oczyszczać przestrzenie między zębowe przy użyciu nici dentystycznej z fluorem i szczoteczek między zębowych, co pozwoli usunąć resztki pokarmowe z pozostałych 40% powierzchni zębów.