Aparat Clear Aligner​

Clear Aligner podobnie jak Invisalign to rozwiązanie bazujące na zdejmowanych przezroczystych nakładkach. Po zaakceptowaniu planu leczenia pacjent otrzymuje komplet 3 nakładek o różnych grubościach (soft, medium i hard). Czas leczenia jest krótszy niż przy zastosowaniu rozwiązań tradycyjnych. Każdą nakładkę nosi się całą dobę, zdejmując jedynie w celu spożycia posiłku przez okres 7-10 dni. Po 3 tygodniach lekarz pobiera kolejne wyciski robocze i wykonywany jest kolejny komplet nakładek. Procedura taka jest powtarzana do ukończenia aktywnego okresu leczenia.

To co odróżnia system Clear Aligner od Invisalign to węższy zakres działania, Clear Aligner nie nadają się do leczenia każdego zaburzenia zgryzu.

Leczenie ortodontyczne jest ważne przede wszystkim dla zdrowia i komfortu życia. Oczywiście jego skutkiem jest także poprawa wizerunku, estetyki uśmiechu, ale z medycznego punktu widzenia nie jest to jedyny efekt, który wspólnie chcemy osiągnąć. 

W City Dent zajmujemy się leczeniem wad zgryzu i korygowaniem nieprawidłowości w ustawieniu żuchwy i szczęki u pacjentów dorosłych oraz dzieci. Jesteśmy miejscem, w którym nasi lekarze ortodonci, dla każdego pacjenta przygotują  indywidualne rozwiązania biorąc pod uwagę wadę zgryzu, jej zaawansowanie, wiek, para funkcje czy oczekiwania estetyczne. Wyleczony zgryz skutecznie minimalizuje wystąpienie chorób przyzębia (takich jak paradontoza), a  proste zęby łatwiej czyścić. Dzięki temu nie dajemy szans na rozwój próchnicy czy powstawanie nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej.