Protetyka stomatologiczna – Protetyk w Lublinie

Protetyka skupia się na uzupełnianiu braków i ubytków zębowych. Zabiegi z tej dziedziny mają na celu przywrócenie prawidłowych funkcji żucia oraz poprawę estetyki uzębienia po utracie zębów lub po ich masywnym uszkodzeniu.

Lekceważone i nieleczone ubytki mogą skutkować utratą kolejnych zębów, nieprawidłowościami w stawach skroniowo-żuchwowych jak również wpłynąć na powstanie lub rozwój wad zgryzu.

 
Rodzaje uzupełnień protetycznych

Oferujemy szeroki zakres usług z dziedziny protetyki, które z wykorzystaniem obszernej wiedzy i umiejętności naszych stomatologów oraz z użyciem sprzętu najwyższej jakości, pozwalają na efektywne odbudowanie lub uzupełnienie uzębienia.

Korzystając z naszych usług z zakresu protetyki zyskują Państwo możliwość odbudowy zębów, która znacząco wpływa na wygląd, samopoczucie, ale przede wszystkim – zdrowie.

Uzupełnienia protetyczne mogą być stałe (niewyjmowane z ust) lub ruchome (wyjmowane). Istnieją także uzupełnienia kombinowane, czyli np. protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków lub koron teleskopowych.

Nasz gabinet stomatologiczny wykonuje m.in.:

  • uzupełnienia stałe (korony, mosty, korony na implantach),
  • licówki pełnoceramiczne (uzupełnienia wysoce estetyczne i oszczędzające tkanki własnego zęba),
  • uzupełnienia stałe pełnoceramiczne (korony na podbudowie z tlenku cyrkonu),
  • wkłady koronowe typu onlay, inlay, overlay (wypełnienia pełnoceramiczne lub kompozytowe ),
  • wkłady koronowo-korzeniowe (z włókien szklanych, tytanu, cyrkonu),
  • uzupełnienia ruchome (protezy osiadające, protezy szkieletowe, protezy elastyczne),
  • kombinacje uzupełnień stałych i ruchomych (odtwarzające pełne łuki zębowe) łączone przy pomocy zatrzasków bądź zasuw.

Niezależnie od wybranej metody – nasi lekarze protetycy dbają o komfort oraz bezpieczeństwo każdego Pacjenta. Plan leczenia jest dostosowany indywidualnie do przypadku, biorąc pod uwagę czynniki warunkujące.

Zajmujemy się także wszczepianiem implantów zębowych , które jest rozwiązaniem stałym, doskonałym dla Pacjentów zmagających się z mniejszymi czy większymi brakami w uzębieniu.