Endodoncja – leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem w Lublinie

Leczenie endodontyczne, zwane też kanałowym, przeprowadza się w przypadku gdy przez długo nieleczoną próchnicę lub w skutek urazu mechanicznego dochodzi do zapalenia lub martwicy miazgi zęba.

Zabieg polega na usunięciu chorej miazgi z komory zęba i jego kanałów biegnących w korzeniach zęba. W wyniku właściwego leczenia kanałowego ząb przestaje reagować bólem na nacisk podczas jedzenia czy temperaturę. Kanały zębowe po prawidłowym oczyszczeniu są szczelnie wypełniane materiałem gutaperkowym, co ma za zadanie zapobiec ponownej infekcji. Ząb odzyskuje swoja funkcjonalność, a pacjent może znów korzystać z niego bez obaw o ból.

Leczenie endodontyczne jest alternatywą dla usunięcia zęba dlatego warto wziąć je pod uwagę, gdyż pozwala zachować estetykę uśmiechu oraz  prawidłowe funkcje żucia. Dla zdrowia jak i komfortu życia warto zrobić wszystko żeby zachować ząb. Ekstrakcja powinna być rozpatrywana w stateczności.

 

Mikroskop stomatologiczny – leczenie kanałowe zęba Lublin

W City Dent leczenie kanałowe przeprowadzamy z użyciem mikroskopu stomatologicznego. Endodoncja mikroskopowa pozwala na przeprowadzenie leczenia kanałowego w dużym powiększeniu pola zabiegowego oraz w lepszym oświetleniu, co umożliwia dokładne usunięcie zapalnie zmienionych tkanek, precyzyjne opracowanie kanałów korzeniowych i ich prawidłowe wypełnienie.

Nasi lekarze dentyści dokładają wszelkich starań, aby cały proces leczenia kanałowego przebiegał skutecznie i sprawnie, a kanały zęba zostały dobrze oczyszczone i szczelnie wypełnione. W tym celu w nasi lekarze dentyści  korzystają m.in. z endometru, który umożliwia dokładny pomiar długości kanału zębowego, a prawidłowość leczenia endodontycznego potwierdzamy na miejscu, wykonując zdjęcie rentgenowskie. Endodoncja wymaga niezwykłej precyzji i dokładności w działaniu, dlatego warto z problemem wymagającym tego rodzaju leczenia wybrać się do doświadczonego stomatologa.

Zajmujemy się najbardziej skomplikowanymi zabiegami z zakresu endodoncji tj. usuwanie złamanych narzędzi, zamykanie perforacji, odnajdywanie dodatkowych kanałów, leczenie zębów z bardzo zakrzywionymi, wąskimi kanałami.

Podejmujemy się również wtórnego leczenia kanałowego w przypadkach obecności w okolicy korzeni niewielkich zmian okołowierzchołkowych. Leczenie to polega na ponownym udrożnieniu kanałów, zastosowaniu ozonu w celu zlikwidowana bakterii wokół korzenia zęba i ponownym wypełnieniu kanału.

 

Mikroskop jest niezbędny podczas zabiegów:

  • powtórnego leczenia kanałowego (rewizja leczenia kanałowego),
  • udrażniania i odnajdywania kanałów,
  • usuwania złamanych narzędzi kanałowych,
  • usuwania wkładów koronowo-korzeniowych.