Co wchodzi w ofertę usług stomatologii estetycznej?

Białe, równe zęby są marzeniem wielu osób, niestety nie zawsze sama higiena oraz leczenie ubytków pozwalają na uzyskanie oczekiwanego efektu. Na ratunek przychodzi stomatologia estetyczna.

Co wchodzi w ofertę usług stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna obejmuje zabiegi, których efektem ma być przede wszystkim poprawa wyglądu zębów, a tym samym całej twarzy. Oferujemy szeroki zakres usług, będących rozwiązaniem zarówno dla nierównych, przebarwionych zębów, czy takich o zbyt ciemnej barwie. Jednym z najpopularniejszych w tej dziedzinie jest wybielanie zębów, choć oczywiście nie jest to jedyna metoda, dzięki której możemy uzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Co jeszcze wchodzi w zakres stomatologii estetycznej?

Piaskowanie

Piaskowanie to zabieg pozwalający na usuwanie osadu z zębów, który często jest widoczny jako przebarwienia. Osad ten to jednak nie tylko kwestia wyglądu, ale także zdrowia, bowiem nalot to także siedlisko bakterii, które mogą przyczyniać się do powstawania paradontozy, próchnicy oraz chorób dziąseł. Sama procedura jest bezbolesna, czasami pacjent przez kilka godzin po jej przeprowadzeniu może odczuwać lekką nadwrażliwość.

Skaling

Skaling umożliwia usuwanie kamienia nazębnego. Pacjent zyskuje nie tylko poprawiony wygląd zębów, ale także zabezpiecza się przed paradontozą oraz próchnicąSam zabieg przeprowadzany jest ultradźwiękowym skalerem umożliwiającym odpryskiwanie nalotu z powierzchni zębów bez uszkadzania szkliwa oraz dziąsełdzięki czemu uznawany jest za bezpieczny oraz nieinwazyjny.

Licówki

Kolejnym zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej, który również proponujemy w naszym gabinecie są licówki. Licówki to cienkie, porcelanowe, kompozytowe lub ceramiczne płytki, mocowane na naturalnych zębach. Zęby poddawane są tylko delikatnemu szlifowaniu powierzchni wargowej zęba, dlatego metoda ta jest mało inwazyjna. Nie trzeba naruszać struktury zębów, by zacementować licówki.

Są one zalecane szczególnie tym pacjentom, którzy uskarżają się na niemożliwe do usunięcia nawet wybielaniem przebarwienia, a także nadłamania, pęknięcia oraz duże przerwy między zębami.

Bonding

Dla pacjentów, którzy mają tylko drobne zastrzeżenia do wyglądu swoich zębów, bądź nie maja czasu na ich dokładną rekonstrukcję, oferujemy mikroinwazyjne odbudowy estetyczne tzw. bonding. Bonding jest to metoda rekonstrukcji powierzchni zęba przy użyciu żywic kompozytowych. Drobne ukruszenia, starcie, wyszczerbienia czy przebarwienia mogą być przykryte wypełnieniem, które przylega do zęba naturalnego.

Zdecydowana większość zabiegów stomatologii estetycznej ma na celu nie tylko poprawę wyglądu uśmiechu, ale też zdrowia i komfortu pacjenta. Zanim jednak poddamy się tego typu procedurom, ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym stomatologiem, który sprawdzi, czy tego typu zabiegi wskazane są w przypadku naszych problemów.

Wróć na bloga