Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem próchnicy zębów oraz leczeniem jej skutków.

Objawami próchnicy mogą być brzydkie, ciemne plamy zębach, przebarwienia  ale też ubytki twardych części zęba. Nieleczone mogą prowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba, czyli miazgi – co w konsekwencji powoduje ból oraz uniemożliwia swobodne gryzienie i żucie.

Postępujące zmiany próchnicowe, których odpowiednio wcześnie nie wykryje się i nie wyleczy, mogą doprowadzić do konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego (endodoncja) lub nawet utraty zęba. Zwykle przenoszą się również na okoliczne tkanki, atakując coraz szerszy obszar, a bez pomocy dentysty nie jest możliwe wyleczenie zmian i powstrzymanie rozwoju choroby.

Leczenie zachowawcze – jak może pomóc dentysta?

Stomatolog w gabinecie dentystycznym zwykle leczy próchnicę poprzez dokładne opracowanie i wypełnienie ubytków. Nowoczesne wypełnienia są trwałe i idealnie dopasowane do naturalnego koloru zębów Pacjenta. W City Dent stosujemy wyłącznie wysokie klasy materiały, które spełniają wszystkie normy funkcjonalne oraz estetyczne. Ważną zasadą dotyczącą leczenia zachowawczego jest też możliwie jak najdłuższe utrzymanie własnych, żywych zębów Pacjenta. Dlatego leczenie kanałowe wykonujemy dopiero po wyczerpaniu innych metod medycznych, a ekstrakcje (usuwanie zębów) są ostatecznością.

Pacjenci City Dent Centrum Stomatologii mogą liczyć na profesjonalną, rzetelną poradę i pomoc niezależnie od etapu rozwoju choroby próchnicowej.