Aparat Samoligaturujący Estetyczny

Aparat samoligaturujący

Aparat samoligaturujący – bezligaturowy składa się z zamków i łuku ale zamki same w sobie zawierają element utrzymujący łuk. Mają bowiem wbudowane klapki, które trzymają łuk. Dzięki swojej konstrukcji aparaty te generują mniejszą siłę nacisku na zęby, są łagodne dla tkanek miękkich oraz łatwiejsze w utrzymaniu higieny zapewniając  wysoką skuteczność leczenia. Wizyty kontrolne odbywają się co ok. 6-8 tygodni. Można wybierać między zamkami metalowymi lub estetycznymi zamkami ceramicznymi.

Aparat ortodontyczny samoligaturujący - dlaczego warto?

Leczenie ortodontyczne jest ważne przede wszystkim dla zdrowia i komfortu życia. Oczywiście jego skutkiem jest także poprawa wizerunku, estetyki uśmiechu, ale z medycznego punktu widzenia nie jest to jedyny efekt, który wspólnie chcemy osiągnąć.

W City Dent zajmujemy się leczeniem wad zgryzu i korygowaniem nieprawidłowości w ustawieniu żuchwy i szczęki u pacjentów dorosłych oraz dzieci. Jesteśmy miejscem, w którym nasi lekarze ortodonci, dla każdego pacjenta przygotują indywidualne rozwiązania biorąc pod uwagę wadę zgryzu, jej zaawansowanie, wiek, para funkcje czy oczekiwania estetyczne. Wyleczony zgryz skutecznie minimalizuje wystąpienie chorób przyzębia (takich jak paradontoza), a proste zęby łatwiej czyścić. Dzięki temu nie dajemy szans na rozwój próchnicy czy powstawanie nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej.