Jak przebiega ekstrakcja ósemek?

Ósemki, czyli zęby trzonowe, wyrzynające się między siedemnastym a dwudziestym pierwszym rokiem życia bardzo często kwalifikowane są do usunięcia, między innymi ze względu na konieczność noszenia aparatu ortodontycznego. Ponadto mogą powodować wadę zgryzu, a także przyczyniać się do groźnych chorób i podrażnienia dziąseł. Ze względu na swoje położenie oraz utrudniony do nich dostęp w trakcie szczotkowania są najbardziej narażone na próchnicę. Sprawdź, jak przebiega ekstrakcja ósemek i jak należy zachowywać się po zabiegu.

Jak przebiega zabieg usunięcia ósemki?

Ósemki usuwane są przez chirurgów stomatologicznych, ze względu na ich mocne i głębokie zakorzenienie. Dlatego też zabieg ekstrakcji zębów mądrości przeprowadzony jest w bardzo silnym znieczuleniu, z użyciem mikroskopu. Trwa około godziny, w trakcie której nie tylko zostaje usunięty ząb, lecz również zaopatrzony zostaje spory ubytek, powstały po usunięciu zęba. Chirurg oczyści dziurę ozonem, który przyczyni się do zwiększenia szybkości gojenia się rany, a także dogłębnie ją zdezynfekuje. Następnie dentysta założy na ubytek szwy, które po dwóch tygodniach zostaną zdjęte.

Jak postępować po zabiegu wyrwania ósemki?

Zabieg wyrwania ósemek, ze względu na ich położenie oraz silne zakorzenienie w jamie ustanej, jest zabiegiem trudnym dla pacjenta. Niemniej ważne niż sam zabieg będzie jednak prawidłowe postępowanie po nim i stosowanie się do zaleceń lekarza. Aby rana się zagoiła, należy przez kilka dni stosować zimne okłady, zmniejszające opuchliznę. Wskazane jest również stosowanie środków przeciwbólowych po ustąpieniu znieczulenia. Przez co najmniej tydzień po zabiegu należy powstrzymać się od picia alkoholu i palenia papierosów, ograniczyć spożywanie kawy i herbaty oraz barwionych napoi. Unikaj spożywania twardych pokarmów i często, ale delikatnie, szczotkuj miejsce po zabiegu, aby zapobiec infekcji.

Nasz doświadczony chirurg stomatolog, korzystając z nowoczesnych technik i materiałów przeprowadzi zabieg wyrwania ósemki w sposób jak najbardziej komfortowy dla pacjenta. Przed zabiegiem przedstawia plan leczenia oraz jego spodziewane efekty, dzięki czemu pacjent poczuje się bezpiecznie i spokojnie.

Wróć na bloga
Zmiana lokalizacji lokalu. Zapraszamy na ul. Leszczyńskiego 60