Profilaktyka

Profilaktyka jest najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie zdrowych zębów i pięknego uśmiechu na długie lata.

Celem profilaktyki jest zapobieganie powstawania chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby). Profesjonalne zabiegi higienizacyjne wykonywane w gabinecie służą nie tylko poprawie estetyki, ale przede wszystkim mają na celu wzmocnienie zębów i zwiększenie odporność tkanek zęba.

Prawidłowa profilaktyka uchroni przed inwazyjnym, skomplikowanym leczeniem chorób zębów i przyzębia.

City Dent Centrum Stomatologii oferuje następujące zabiegi higienizacyjne:

  • skaling  (profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego i poddziąsłowego),
  • piaskowanie (usuwanie osadów i przebarwień przy pomocy piaskarki profilaktycznej ),
  • fluoryzację zębów przy pomocy stężonych preparatów fluorowych,
  • instruktaż higieny jamy ustnej  obejmujący naukę prawidłowych technik szczotkowania, doboru szczoteczki, nici dentystycznych i innych akcesoriów do higieny jamy ustnej,
  • lakowanie bruzd – wypełnianie bruzd i zagłębień w zdrowych zębach w celu zabezpieczenia przed próchnicą.

Podczas jednej wizyty pacjent pozbywa się kamienia i osadu nazębnego, jego dziąsła są zdrowsze, a zęby bielsze nawet o kilka odcieni.

Przypominamy, że profilaktyka stomatologiczna to także regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Powinny one odbywać się co pół roku, a w przypadku chorób przyzębia 3 miesiące. Dzieci powinny odwiedzać dentystę co 3-4 miesiące, m.in.ze względu na ich nawyki żywieniowe, np. spożywanie cukru w dużej ilości, które prowadzą do powstawania próchnicy.

Zalecenia po zabiegu higienizacji

 

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.